![Μήπως ήρθε η ώρα για rebranding;](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2019/03/rebranding-under-way.jpg)
Μήπως ήρθε η ώρα για rebranding;
Σκέφτεσαι να κάνεις μια μεγάλη αλλαγή στην επιχείρησή σου; Δε σε εμπνέει πια το λογότυπό σου, ή αισθάνεσαι ότι η αισθητική του δε σε αντιπροσωπεύει πλέον ή εστιάζεις σε νέες περιοχές (όπως νέα προϊόντα ή νέες γεωγραφικές περιοχές); Αυτό σημαίνει πως ήρθε η ώρα να ξεκινήσεις το rebranding σου!
Τα καλά νέα: η αναγκαιότητα επανασχεδιασμού δεν είναι κακό σημάδι. Αντιθέτως! Οι πιο επιτυχημένες εταιρείες το κάνουν. Συχνά, ένα rebrand σημαίνει ότι η εταιρεία έχει εξελιχθεί πέρα από την προηγούμενη ταυτότητά της. Η επανασχεδίαση προσφέρει μια μεγάλη ευκαιρία για την ενίσχυση της παρουσίας και της εικόνας της εταιρείας στα μάτια των πελατών.
Γιατί να κάνω rebranding;
Στοχεύεις πλέον σε ένα ευρύτερο κοινό και το εμπορικό σήμα θα πρέπει να αντικατοπτρίζει ακριβώς αυτό.
Θέλεις να συμβαδίζεις με τον ανταγωνισμό
Τεχνολογικές αλλαγές
Αλλαγή τάσεων
Είναι σημαντικό να γνωρίζεις ακριβώς τον λόγο που αλλάζεις σήμα. Με αυτόν τον τρόπο εξασφαλίζεις ότι αξίζει να γίνει η προσπάθεια αλλαγής επωνυμίας και ότι θα επιτευχθούν τα αναμενόμενα αποτελέσματα στην επιχείρησή σου. Η ομάδα της Entropia είναι εδώ για να σε κατευθύνει και παρέα να επαναπροσδιορίσουμε το brand σου.
Ας δούμε παρακάτω κάποια από τα πιο γνωστά logos εταιριών με το πέρασμα των χρόνων:
MORE ARTICLES
![Γιατί χρειάζομαι μια ιστοσελίδα;](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2024/07/why-build-a-website-desktop-1013x2160-c-default.jpg)
![Είναι γρήγορη η ιστοσελίδα μου;](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2024/05/site-speed-desktop-1013x1055-c-default.jpg)
![Facts που επηρεάζουν άμεσα την digital Παρουσία σου!](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2024/03/facts-desk-1013x1055-c-default.jpg)
![10 σημάδια ότι η εταιρεία σου χρειάζεται επειγόντως τη βοήθεια digital agency!](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2024/02/10_logoi-desktop-1013x2160-c-default.jpg)
![Φίλτρα στο eshop μου: μυστικά για μια καλή εμπειρία χρήστη](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2024/02/eshop-filters-1013x1055-c-default.jpg)
![Πόσο σύγχρονη είναι η ιστοσελίδα σας;](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2023/08/website-trends-2023-1013x1055-c-default.jpg)
![Οι παραγγελίες στο Woocommerce πιο γρήγορες από ποτέ](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2023/06/hpos-1013x2160-c-default.jpg)
![Ακολουθώ την κατάλληλη στρατηγική για το brand μου;](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2020/04/coffee-on-desk-1013x1055-c-default.jpg)
![Influencer Marketing: να το εντάξω στη στρατηγική μου;](https://www.entropia.gr/wp-content/uploads/2020/04/pineapples-1013x1055-c-default.jpg)